Které podniky můžu doporučit, na které si dát pozor a kterým se raději vyhnout? Zde uvádím vlastní i přejaté zkušenosti z některých restaurací na Orlíku.

POZITIVNÍ Restaurace Loděnice (Podskalí) - pokud se při své plavbě chystáte do restaurace na jídlo, tak Loděnici mohu jedině doporučit, jídla jsou za přijatelnou cenu a množství nadprůměrné, obsluha příjemná - stojí to za to. Facebook restaurace.

Restaurace RS Pukňov – vždy jsem se zde dobře najedl, chutné jídlo za velice příjemné ceny a obsluha je zde velice přátelská, mohu doporučit.

Marina Orlík – další slušná restaurace na Orlické přehradě, během sezony jsem zde opakovaně jedl a mohu jenom chválit.  Navíc loď můžete zakotvit u mola, mají zde místa pro hosty.

Restaurace U Cvrků - velice dobrá restaurace pro milovníky zvěřiny. Obsluha velice příjemná a ceny přijatelné. Procházka trvající cca 10 min od zámku stojí za to, doporučuji.

SPÍŠE POZITIVNÍ

Restaurace Kostínek (hráz) – příjemná obsluha, dobré jídlo a přijatelné ceny. Rozhodně vás tato restaurace nijak nepohorší.

Tvrz Holešice - řekl by jsem docela dobrý, nepohorší a dá se zde slušně zakalit  .  Personál v pohodě.

Restaurace U Toryka (zámek Orlík) - v provozu této restaurace nastala pozitivní změna - v sezóně 2010 a 2011 nás příjemně překvapila! Vyšší ceny sice zůstaly, nicméně obsluha a atmosféra celé restaurace se velmi zlepšily...chválíme a netrpělivě očekáváme, jak to bude vypadat v letošní sezoně.

SPÍŠE NEGATIVNÍ

Restaurace Pivovarský dvůr (Zvíkov) – kdysi jsme tuto restauraci chválili, ale bohužel doba se mění a s ní i kvalita této restaurace... dobré pivo sice zůstalo, ale vše ostatní je spíše k pláči, naštvání a v neposlední řadě "díry do kapsy". Restaurace nás v sezoně 2010 velmi zklamala a je úplně jedno, jestli začneme vzpomínat na jídlo, obsluhu, ceny... vše nestálo za nic... můžeme doufat, že v roce 2011 se něco změní - pokud ne, budeme muset najít jiný cíl romantických plaveb.... (ani během sezony 2015 nenastala žádná změna).