ZÍSKEJTE S NÁMI PRŮKAZ VŮDCE MALÉHO PLAVIDLA (VMP)

 

PROVÁDÍME OVĚŘENÍ PRAKTICKÝCH DOVEDNOSTÍ

Nejsme velká firma zaměřená na kurzy VMP, jsme jachtaři. Jachting a plavba obecně je pro nás hlavně koníček. Můžeme Vám předat naše osobní zkušenosti z tuzemských i zahraničních vod. Zkusíme Vám vysvětlit a ukázat vše, co bude třeba, aby Vaše další plavby byly zábavou...
Kurzy probíhají na naší plachetnici Jeanneau Eolia 25 , Beneteau First 26, případně Jeanneau Tonic 23 v počtu 3-4 osob + instruktor. Jedná se o jednodenní kurz jachtingu s možností složit závěrečnou zkoušku pro kategorii S – tedy plachty nad 20m2. Každý žadatel o vydání průkazu vůdce malého plavidla VMP nebo MPZ nad nad 20m2 plachet musí doložit toto ověření. Toto osvědčení spolu s lékařským potvrzením je nedílnou součástí žádosti o vydání plavebního dokladu. 

 

A CO SE NAUČÍTE?

Příprava takeláže na plavbu, vytažení a spouštění plachet, refování, používání otěží, výtahů a navijáků, optimální tvar a nastavení plachet v různých režimech plavby.
Technika plutí ostře proti větru, obrat proti větru a po větru, plutí na boční nebo zadní vítr, obeplouvání návětrné a závětrné bóje, křižování proti větru, zastavení a stání na místě.

Cvičná plavba a následná zkouška (Ověření praktických dovedností - Plachetnice S) probíhá na přehradě Orlík.

Cena kurzu a zkoušky je 3490,- Kč za osobu (akce First Minute do 31.3. - 2490,- Kč za osobu)

V případě, že máte zájem zkusit něco víc, nabízíme dvoudenní kurz, kde detailně probereme např kotvení a hlavně poznáte jaké je to být na lodi... 

Cena takového kurzu je 6290,- Kč za osobu (akce First Minute do 31.3. - 4490,- Kč za osobu)

Vydané osvědčení, které Vám po absolvování a složení zkoušky vystavíme, se přikládá k žádosti o vystavení plavebního dokladu.

Poslední důležité info ke kurzům: konají se za každého počasí, protože počasí se nikdy neptá 🙂 a navíc v lodi máme topení 🙂 .

 

ODKAZY A INFORMACE KE ZKOUŠKÁM

Přihláška ke zkoušce k vytištění: žádost.pdf, termíny zkoušek: VMP - termíny zkoušek, online testy: VMP - testy, informace ke zkoušce a dokladům: VMP - info.

 

ZDE MŮŽETE REZERVOVAT TERMÍN VAŠEHO KURZU

Termíny na březen a duben: 9 - 10.3.2024 - OBSAZENO, 22.3.2024 - jednodenní kurz, 19.4.2024 - OBSAZENO, 26.4.2024 - jednodenní kurz.

Termíny na květen a červen: 6 - 7.5.2024 - dvoudenní kurz, 16.5.2024 - jednodenní kurz, 23.5.2024 - jednodenní kurz, 29 - 30.5.2024 - dvoudenní kurz.

Termíny na červenec a srpen: zatím nejsou vypsány - nelze rezervovat!

Termíny na září - listopad: zatím nejsou vypsány - nelze rezervovat!

 

KADET 1

Načítá se kalendář...
-
Volný den
24
-
Rezervováno
24
-
V procesu
·
24
-
Částečně rezerováno

Jméno příjmení*:

Telefon*:

Email*:

číslo voucheru:

captcha

KADET 2

Načítá se kalendář...
-
Volný den
24
-
Rezervováno
24
-
V procesu
·
24
-
Částečně rezerováno

Jméno příjmení*:

Telefon*:

Email*:

číslo voucheru:

captcha

KADET 3

Načítá se kalendář...
-
Volný den
24
-
Rezervováno
24
-
V procesu
·
24
-
Částečně rezerováno

Jméno příjmení*:

Telefon*:

Email*:

číslo voucheru:

captcha

 

Další kapitolou jsou potom kurzy jachtingu na moři, konkrétně v řeckých a chorvatských vodách. Kurz v Chorvatsku je možné zakončit zkouškou na příslušném kapitanátě a získat průkaz VODITELJ BRODICE kategorie B, ten může být vstupní branou k námořnímu jachtingu.